Anasayfa/

Yetenekler

Güç elektroniği disiplini odak noktada olmak üzere analog/sayısal tabanlı elektronik tasarım, gömülü yazılım ve manyetik tasarım konularında hizmet veriyoruz. Elektronik tasarım, mekanik tasarım, test ve üretim kabiliyetlerimizi sürekli geliştiriyoruz.

Elektronik Tasarım Mekanik Tasarım Test Üretim

Elektronik Tasarım

Güç elektroniği disiplini odak noktasında olmak üzere analog/sayısal tabanlı elektronik tasarım, gömülü yazılım ve manyetik tasarım konularında hizmet veriyoruz.

Güç elektroniği disiplini odak noktasında olmak üzere, analog/sayısal tabanlı elektronik tasarım, gömülü yazılım ve manyetik tasarım konularında hizmet veriyoruz. Alanında uzman mühendis kadromuzla kullanıcı talepleri doğrultusunda tasarladığımız, yüksek gerilim, yüksek akım, yüksek verim değerlerinde, paralellenebilir, güç yoğunluğu yüksek ürünlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Elektronik tasarım yeteneklerimiz ve yetkinliklerimiz,

  • Şematik ve layout tasarımı (Altium Designer)
  • Güç elektroniği topolojilerinde tam yetkinlik
  • Manyetik tasarım (indüktör, transformatör, planar manyetikler)
  • Tasarım ihtiyaçlarına özel manyetik malzeme kullanımı (ferrite, nanokristal, amorf, iron powder)
  • Sistem seviyesi simülasyon yetkinliği (MATLAB, PSIM)
  • Devre seviyesi simülasyon yetkinliği (LTspice, PSpice)
  • Gömülü yazılım ve mikro kontrolcü kart tasarımı (C2000, STM32, Arm, PHYTEC am335x SOM (Linux), PIC18, PIC32, Tiva TM4C)
  • İhtiyaç çerçevesinde komponent tabanlı veya modül tabanlı SMPS tasarımı
  • Geniş-Bant Aralıklı (Wide-Band Gap) yarıiletkenler ile tasarım tecrübesi (SiC, GaN-FET)
  • Code Composer Studio, MPLAB, QT Creator, GIMP yetkinliği

Mekanik Tasarım

VERTE Elektronik olarak tasarımını yaptığımız güç elektroniği birimlerinin mahfaza tasarımlarını, yapısal analiz ve ısıl analiz çalışmalarını CAD yazılımlarının desteği ile, endüstriyel ve askeri standartlara ve kalite standartlarına uygun şekilde yapıyoruz.

Ürettiğimiz ürünlerin en zor çevresel koşullara maruz kalacağının bilincinde olarak, sahada uzun süre sorun çıkarmadan çalışması hedefi ile ısıl tasarım ve yapısal analiz çalışmalarını titizlikle yürütüyoruz.

Talep olması durumunda mekanik tasarım ve üretim konusunda müşteri istekleri doğrultusunda tasarım ve üretim desteği veriyoruz.

Test

Tasarımını ve üretimini yaptığımız elektronik kart ve birimlerin kart seviyesi ve birim seviyesi testlerini dikkatle gerçekleştiriyoruz. Birimlerimizin müşteriye sevk edilme hızını arttırmak ve insan faktörü ile gözden kaçabilecek hataları minimuma indirmek amacı ile seri üretim ile üretilecek birimlerimiz için otomatik test sistemleri tasarlıyoruz.

Ürünlerimizi askeri standartları karşılamak üzere tasarlıyoruz ve  kalifikasyon testlerini gerçekleştiriyoruz. (MIL-STD-461, MIL-STD-704, MIL-STD-810, MIL-STD-1275, MIL-STD-1399, RTCA DO-160, EN2282, MIL-DTL-901 )     

Üretim

Tecrübeli dizgi ve elektro-mekanik montaj teknikerlerimizle, kart dizgilerimizi ve birim elektro-mekanik montaj faaliyetlerini IPC standartlarına uygun şekilde gerçekleştiriyoruz. Prototip üretimi ve seri üretim faaliyetlerini müşteri memnuniyetini ve ilgili standartları gözeterek özenle gerçekleştiriyoruz. Planladığımız kart dizgi makine parkı yatırımını gerçekleyerek otomatik kart dizgi üretim ihtiyaçlarımızı firmamız içerisinde çözmeyi hedefliyoruz.